Haberler:

www.pcler.net

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - melih demirtaş

Sayfa: [1] 2 3
1
Forum / Ynt: Jackie Chan - kartalın gölgesinde ki yılan
« : 21 Ocak 2019, 14:29:58 »
puhahahaaa  :D :) :P

2
Forum / Jackie Chan - kartalın gölgesinde ki yılan
« : 21 Ocak 2019, 14:21:30 »

3
Forum / Canım Kardeşim Film Müziği ( Cahit Oben 1973 )
« : 21 Ocak 2019, 14:12:57 »

4
Forum / Cahit Oben - En Büyük Şaban Film Müziği
« : 21 Ocak 2019, 14:08:46 »

5
Forum / mükemmel müzik
« : 21 Ocak 2019, 14:06:42 »

6
Forum / Ynt: www.incisozluk.com.tr
« : 16 Ocak 2019, 19:19:35 »
??

7
Forum / Moderatör alımları başlamıştır
« : 16 Ocak 2019, 08:18:22 »
Moderatör alımları başlamıştır üye olup  özel mesaj yada bu başlık altında belirtip admin tarafından onaylandıktan sonra mod olup yönetici konumuna geçebilirsiniz.

8
Forum / Dünya Dışı Zeki Varlıklar
« : 16 Ocak 2019, 07:44:10 »


 :-\ :-X :-[ :P ::) ::) ??? 8) :o ;D :D ;) :)

9
Forum / dünyanın oluşumu
« : 16 Ocak 2019, 07:41:11 »

10
Forum / kunfu cinayetleri
« : 16 Ocak 2019, 05:45:13 »


Ülkenin en iyi Dövüş ustası hızını alamayarak dövüştüğü kişiyi öldürür ve hapishaneye girer, ondan bu namı almak isteyen başka bir usta tek tek rakibi olacak kişilerle dövüşmeye başlar aksiyon da burda başlıyor işte, hemen hemen her sahnede dövüş görebileceğiniz bir yapım. Ülkenin En iyisi mi kazanacak yoksa Yeni usta mı beraber izleyip göreceğiz. İyi Seyirler..

 :o 8) :( >:( ;D :D ;) :) ??? ::) :P :-[ :-\ :'(

11
Forum / Lexar 1 TB SD Kart Tanıtıldı
« : 14 Ocak 2019, 16:13:23 »


Lexar, Professional 633x SDXC UHS-I adını verdiği ve 1TB kapasiteye kadar çıkabilen SD kart serisini duyurdu. Bu SD kart, 1TB kapasitesine ulaşan ilk SD kart değil. Birkaç yıl önce SanDisk 1TB SD kart prototipini tanıtmış, fakat satışa geçirmemişti.     Lexar, bu ürünü tanıttığı gün satışa sunarak, piyasaya sunulan ilk 1TB SD kartın üreticisi olma ünvanına sahip oldu. 95 MB/s yazma hızına sahip olan bu SD kart, 4K video depolama sorununa çözüm getirmeyi başaracak gibi gözüküyor. Lexar 1 tb SD kart sahibi olmanız için ise 500$ ödemeniz gerekiyor.More about Lexar 1 TB SD Kart Tanıtıldı on:
Lexar 1 TB SD Kart Tanıtıldı

12
Forum / Microsoft/MS-DOS Kaynak kodlarını yayınladı
« : 14 Ocak 2019, 16:12:07 »
Microsoft üretimi olan Ms-dos Yaklaşık 11 gün açık kaynak kodunu yayınladı. https://github.com/Microsoft/MS-DOS Yukarıdaki adresden kanyak koduna erişebilirsiniz. MS-DOS (MicroSoft Disk Operating System. Türkçe: Microsoft Disk İşletim Sistemi), Microsoft firmasının geliştirdiği bir DOS sistemidir. 1980'li yıllarda PC uyumlu platformlar üzerinde kullanılan en yaygın işletim sistemiydi. Masaüstü bilgisayarlardaki popülerliğini, zamanla yeni nesil Windows işletim sistemlerine bıraktı. MS-DOS, ilk olarak 1981 yılında piyasaya sürüldü. Microsoft firmasının bu ürünü geliştirmeyi 2000 yılında durdurdu. MS-DOS'un tam sekiz ana sürümü vardır. Sağladığı önemli gelir ve pazarlama kaynakları ile MS-DOS, Microsoft'un programlama dilleri üzerinde çalışan küçük bir şirket kimliğinden çıkıp, çeşitli yazılım ürünleri geliştirebilen büyük bir firma olma yolunda ilerlemesine neden oldu. MS-DOS'un en son sürümü 1994'te piyasada yer alan 6.22 sürümüdür. 8.0 sürümü ise Windows 98, Windows 2000 ve Windows ME işletim sistemlerine, bir işlem içinde çeşitli işlemleri yapabilmek için yerleştirilmiş olsa da bu sadece varsayılma'dan (emulatör) başka bir şey değildir. Microsoft MS-DOS'u geliştirmeyi durduğunu ilan ettiğinde, serbest DOS'u yaşatmak için FreeDOS projesi doğmuştur. Microsoft'un Windows NT'ye kadar olan sürümleri (3.x, 95, 98 ve ME) DOS üstüne kurulmuş grafiksel kullanım yazılımlarıdır. Daha modern Windows sürülümleri ise kendi çekirdeğine sahip olup MS-DOS yazılımlarını kullanabilmek için DOS'u sadece varsayım olarak barındırmaktadır. DOS tabanlı yazılımlar, genelde bilgisayarın grafik ve ses özelliklerini ya hiç ya da çok sınırlı olarak kullanıma sunar. Çoklu işlem (Multitasking) ise ancak bazı sürümlerde, sınırlı imkânlar içinde olabilmiştir. Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/MS-DOS More about Microsoft/MS-DOS Kaynak kodlarını yayınladı on:
Microsoft/MS-DOS Kaynak kodlarını yayınladı

13
Apple’ın tüm ürünlerine zam yapması ve geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 9‘un fiyatının 7999 TL’ye yükseltilmesi, yeni iphone modellerinde 10 Bin TL üstünü göreceğiz düşüncesini artık kesinleştirmişti. Ancak, Milliyet’in haberi gerçeğe dönüşürse, 10 Bin TL oldukça iyimser bir tahmin olarak akıllarda kalacak.   iphone XS Max iddialarının yalanlandığı haberde, uzun süredir belirttiğimiz gibi iphone 9, iphone XS ve iphone XS Plus modellerinin tanıtılacağı ifade ediliyor. Bir mağazanın satış ekranlarında yeni modellerin fiyatı görüldü.   iphone 9 Türkiye fiyatı ortaya çıktı! Bu kapsamda 6.1 inç LCD ekranı ile uygun fiyatlı iphone olarak tanımlanan iphone 9 modelinin Türkiye fiyatının, KDV ve diğer vergiler hariç 8.474,58 TL olacağı görülüyor. Vergiler dahil edildiğinde ise fiyat 10 Bin TL‘ye yükseliyor.     iphone XS ve iphone XS Plus Türkiye fiyatı ortaya çıktı! Diğer iki modelde ise durum çok daha kötü. Zira, iphone X’in yerini alması beklenilen iphone XS modelinin KDV ve diğer vergiler hariç 10.169,5 TL olduğu görülüyor. Vergiler dahil edildiğinde ise iphone Xs’in fiyatı 12 bin TL’ye ulaşıyor.     6.5 inç büyüklüğünde OLED ekrana sahip olması beklenilen iphone XS Plus ise gerçekten dudak uçuklatıyor. Zira, vergiler hariç 12.711 TL fiyat etiketine sahip olduğu belirtilen akıllı telefonun, vergiler dahil satış fiyatı 15 Bin TL olacak.     Bu fiyatların doğruluğu konusunda yorum yapmak pek mümkün değil. Bu nedenle gerçek fiyatların daha farklı olabileceğini veya cihaza erken ulaşmak isteyenler için ön sipariş fiyatları olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız.  More about Yeni iPhone’ların Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı on:
Yeni iPhone’ların Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı

14

Microsoft, kurumsal müşterilerin Windows 7'de genişletilmiş destek için ödeme yapabileceklerini doğruladı. Microsoft, tüketicileri ve işletmeleri Windows 10'a yükseltmeye teşvik ederken, birçok müşteri, hızla yaklaşan desteğin sonuna rağmen Windows 7'de mutlu bir şekilde kalmayı tercih ediyor.   Windows 7 kullanıcılarının çoğu, 14 Ocak 2020'den sonra güncelleme alamayacak. Windows 7 işletim sistemi 2009 yılında piyasaya sürüldü, bir başka değişle işletim sistemi on yıldan daha eski olacak. Microsoft, Windows XP'de İşletim sistemi Nisan 2014'e kadar XP desteğini kesemedi. Bu yüzden şirket, Windows XP'de yaptığı hataları yapmak istemediği için güncellemelerin sıklığını zaman içinde azaltmayı planlıyor ancak Windows 7 işletim sisteminin pek çok kullanıcısı olduğu için Microsoft'un başka seçeneği hali hazırda görünmüyor.   Güncellemeler yeni özellikler içermeyecek Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri (ESU) programı, Windows 7 Professional veya Windows 7 Enterprise çalışanlarının (toplu lisanslama altında) yamalara sürekli erişim için ödeme yapmalarına izin verecek. Güncellemelerle yeni özellikler olmayacak, ancak programdaki Windows 7 sistemleri kötü amaçlı yazılım için ana hedef haline gelmeyecek. Ancak Microsoft, bunu sistemlerini Windows 10'a taşımaya yardımcı olacak bir yöntem olarak görüyor.More about Windows 7, Microsoft'un Yeni Windows XP'si Olma Yolunda Olabilir on:
Windows 7, Microsoft'un Yeni Windows XP'si Olma Yolunda Olabilir

15


Facebook'un Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdürü (COO) Sheryl Sandberg, geçen hafta ABD Senatosu'na verdiği ifadede altı aylık bir süre içinde popüler sosyal ağdan 1.27 milyar sahte hesap silmek zorunda kaldıklarını belirtti.   Sandberg'in açıklamasına göre, temizlik operasyonu manuel inceleme yöntemleri ile olduğu kadar, makine öğrenimi, bilgisayar görüşü ve yapay zeka ile desteklenen otomatik inceleme yöntemlerinin yardımıyla gerçekleştirildi.     Güvenlikle ilgili 20.000'den fazla kişi çalışıyor Sahte hesap sayısını kontrol altında tutma süreci aynı zamanda Facebook'un platformu sahte haber yaymak ve kamuoyunu yanıltmak için kullanan kötü niyetli kişileri tespit etmesini sağlıyor.   Sandberg konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Güvenlik konusunda çalışanların sayısını iki katına çıkardık ve şu anda 20.000'den fazla kişi var. Günde 24 saat, 50'den fazla dilde rapor inceliyoruz. Daha iyi makine öğrenme teknolojisi ve yapay zeka da kötüye kullanımın tanımlanmasında çok daha proaktif olmamızı sağladı" dedi.
Facebook Değil Fakebook: 6 Ay İçinde 1.27 Milyar Sahte Hesap Silindi

Sayfa: [1] 2 3