Haberler:

www.pcler.net

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - melih demirtaş

Sayfa: [1] 2 3 ... 11
1
Forum / Sitemize yazı yazacak yazarlar aranıyor
« : 17 Mart 2019, 20:59:02 »
her konudan yazı yazabilecek kaliteli ve özgün yazı yazabilecek yazarlar aranıyor. üye olup bu konu altında belirterek yazı yazmaya başlayabilirsiniz. hem kendinizi geliştirebilir hem kendinizi ifade edebilirsiniz.  ;)

2
Forum / Ynt: USB 4, 40 Gbps hız desteği ile geliyor
« : 14 Mart 2019, 12:08:17 »
 :)

3
Forum / Ynt: Sorgulayan İnsan
« : 14 Mart 2019, 12:07:07 »
:)

4
Forum / Ynt: İnsanlık Tarihinde Şiir ve Edebiyat
« : 14 Mart 2019, 12:06:08 »
:)

5
Forum / Ynt: İnsan ve hayat
« : 14 Mart 2019, 12:05:09 »
 :) :)

6
Forum / Ynt: Tanrı’nın Evi Beyindir.
« : 14 Mart 2019, 12:04:08 »
 :)

7
Forum / Ynt: Windows 10 Pro Türkçe ISO Dosyası İndirme
« : 14 Mart 2019, 09:44:10 »
 :)

8
Forum / Ynt: Hırs ve Kibir
« : 14 Mart 2019, 09:43:09 »
 :) :)

9
Forum / Ynt: Aşk Yakınlaşma İster
« : 14 Mart 2019, 09:42:05 »
 ;D ;D

10
Forum / Ynt: Amin (Amen) Nedir? Ne İçin Kullanırız?
« : 14 Mart 2019, 09:40:22 »
:P

11
Forum / Ynt: evren
« : 14 Mart 2019, 09:33:09 »
 ;)

12
Forum / USB 4, 40 Gbps hız desteği ile geliyor
« : 09 Mart 2019, 19:59:00 »

USB 3.2’nin 20 gbps gibi oldukça çok yüksek hızlara sahip olacağını ve de bu desteğin 2019 yılında kullanıma sunulacağını  geçen hafta duyurulmuştu. Bugün ise yeni olan bir açıklamayla karşımıza çıkan Intel, Taipei’de düzenlemiş olduğu bir etkinlikte USB 3.2‘den 2 kat daha fazla hızlı olacak olan USB 4 ile ilgili detaylarını paylaştı. Intel tarafından paylaşılan bilgilere göre olan  USB 4, kullanıcılarına 40 Gbps hız sunacaktır. Tabii ki söz konusu olan 40 Gbps hızın Thunderbolt 3 ile birlikte 2015 yılından beri paylaşmıştır bunu da ekleyelim. Intel USB 4 ile birlikte üreticilere Thunderbolt 3 teknolojisini sunacaktır. Thunderbolt 3 ile benzer özelliklere sahip olacaktır USB 4, 100W güç aktarımı yapabilecek. Aynı anda iki adet 4K monitöre güç verecek olan USB 4 teknolojisi, tek bir 5K monitörü de tek başına çalıştırabilmektedir. USB 4 teknolojisinin bütün özelliklerini kullanabilmeniz için ise 40 Gbps destekleyen kablolara ihtiyacınız olduğunu da eklemeliyiz. USB 4’ün en çok son kullanıcıyı mutlu edeceğini de belirtmeliyiz. USB 4 teknolojisi sayesinde yakın gelecekte olan neredeyse bütün USB bağlantıları 40 Gbps desteğine sahip olacaklardır. Thunderbolt 3 40 Gbps hız desteği sunsa da üzgünüz ki pek fazla cihaz tarafından kullanılmıyordu. 463 cihaz tarafından kullanılıyor Paylaşılan bilgilere göre bugüne kadar olan sadece 463 cihaz Thunderbolt 3 teknolojisini kullanabilmiştir. Bu nedenle 40 Gbps desteği geniş kitlelere ulaşamadı. Son olarak da Thunderbolt 3’ün kullanımının sonlandırılmayacağını belirtmemiz gerekiyor. Intel’in açıklamalarına göre Thunderbolt 3 ve USB 4 standartları ayrı, ayrı kullanılmaya devam edeceklerdir.
13
Forum / İnsan ve hayat
« : 07 Mart 2019, 13:21:55 »


YaşAmak çok güzel bir şeydir fakat hayatta bazı zorluklalar vardır mesela hastalık, ve ölüm gibi
İnsanlar bu zorluklarla mücadele etmeli ve kendini güçlü hissetmeli birisi ile kavga ettiyseniz mutlaka o kişi ile anlaşma yolu giriniz yoksa olay daha da büyür çıkılmaz hale gelir. Birisine yardımda bulunun yaşlı ve çaresiz kişilere yardımda bulun küçük bir çocuğa onu sevindirecek hediye alabilirsiniz. Almasanız bile küçük bir tebessüm yeter.

Hayatın içinde bu bin bir zorluklar için yaşamanın zorluklarını en iyi ben bilirim askerken çok fazla spor yapardık ve bu çok zordu mesela ya da babamı ve ağabeyimi trafik kazasında kaybettiğim çok üzülmüştün. Bu bende çok kötü anılar bıraktı. Ve daha kötümser olabilir insan yada depresyona neden olabiliyor.  İnsan bu gibi zorluklar karşısında dimdik durabilmeli ve aşmalı. Bu gibi durumların içinde yapabileceğimiz çok dazla bir şey yok. Önemli olan bundan sonra hayatımızı daha iyi daha neşeli güzel yaşamaktan başka bir şey yapamayız.

İnsanlar ne kadar kötü olursa olsun onlara iyiyi doğruyu ve güzelliği anlatmalıyız anlamasalar bir gün mutlaka anlayacaklardır. Bu yaptığınız şey mutlaka geri dönecektir. Yaşam kötü olabilir ama insan demir gibidir yumruk vurunca hiç bir şey olmaz. Önemli olan karşısında dimdik durabilmemizdir.
Mutlaka çalışmalıyız iyi ve güzel hayat için paraya ihtiyacımız vardır insanlarda mutlaka para olmalı yoksa hayatımız yoksulluk içinde geçer. Para kazanmalıyız bir evimiz bir arabamız iyi bir işimiz olduğun yaşam daha eğlenceli olabilir. Çalışmak insanı zinde tutar kötülüklerden uzaklaştırır. Günümüzde çalışmak için okumak da şarttır okuyarak ve çok okuyarak yüksek makamlara gelebiliriz bunun tek şartı çok çalışmaktan geçiyor. Bir öğretmen yada doktor yada polis veya Komutan olabilmemiz için çalışmalıyız. İyi bir bilim adamı olmanın tek şartı çalışmaktır. Hayat kısa zaman çok çabuk geçiyor ne kadar zengin olursak olalım mutlaka öleceğiz bun için tanrıya dua etmeliyiz bu yaşamı ve verdikleri için tanrı insanları sesini duyar öbür dünyada bize yine bu hediyeleri yeniden verir.  Sonsuza kadar insan ölü kalmaz bu dünyayı ve evreni yaratan Allah öbür dünyayı yaratır iyi şeyler yaptığımız içinde bizi ödüllendirir. Onun için hayatta iyi doğruyu ve güzel olan her şeyi yapmalıyız.

   :)


14
Forum / Tanrı’nın Evi Beyindir.
« : 05 Mart 2019, 18:12:49 »Tanrı kimdir? Nerededir? Ve Nasıl Var oldu? İnsanoğlu binlerce sene bu sorunun cevabını bulmak için bir çok yol denedi. Bu soruya kendi kafasında bulduğu ve bir süre sonra kendi kafasında oluşturduğu bazı kavramlara tapınmaya başladı. Arkeolojik kazıla da birçok inanış ve tanrı olduğu meydana çıkmıştır. Unutmayalım ki her inanışa göre kendi inancı yüzde yüz doğrudur.
İnsanlık şöyle etrafına baktı. İlk kendinden güçlü hayvanları gördü ve de onlara tanrı dedi. Sonra baktı ki, hayvanlarda ne kadar güçlü olursa olsunlar ya da farklı cins tarafından öldürülüyor ya da başka şekillerde tabiat gereği ölüyorlardı.
İnsan da bu defa şu şekilde düşündü; Beni yaratan ile bunları yaratan aynı şey değilse bile özellikle beni yaratan bu şekilde ölmemeli dedi. Bu defa toprağı görüyor ve diyor ki, bütün ölenler toprakta kalıyor ve de bize bütün yiyecekleri toprak sağlıyor o halde tanrı topraktır dedi. Bir süre sonra yanardağ patlamaları oluyor ve insanın düşüncesi değişiyordu.  Beni yaratan tanrı yanmamalı ama toprak benim tanrım olamaz. Toprağı lavlarla yakan yanardağa tapınmaya başlıyorlar. Kurbanlar ve adaklar adarcasına. Sonra bir yağmur başlıyor daha sonra fırtına. Yanardağlar ve volkanlar sönüyordu. İnsan fikrini tekrar değiştirmişti.
Yıldırımların gücüne hayretler içerisinde bakan insanoğlu kendi beyninde “bunu yapan bir tanrı olmalı” diye düşünüyordu. Ve adına ZEUS diyordu. Yıllarca birçok mitolojik hikâyede tanrılar insanüstü ve doğaüstü canlı olarak tanımlandı. Bütün bunlar insanoğlunun çevresindekileri kavrama, düşünme ve anlama amaçlı ürettiği tabulardır.
İlk insana bir mantık yürütüp Adem ve Havva’yı bulan insan. Yıllarca farklı farklı dinlerde farklı tanrılara inanmışlardır.
Yıllarca hızlı şekilde gelişen bilim bir çok tanrıya bilimsel açıklamalar getirerek bu tanrının tanrılık vasfını elinden almıştır. Tanrı var mıdır? Yoksa bütün bunlar teknolojinin yetersizliğinden ulaşamadığımız doğal olaylar mıdır? Bilemiyorum ama şu bir gerçektir ki. Tanrı eğer varsa, o tanrı insan beyninden başka hiçbir yerde bu kadar rahat yaşayamaz. Bu günlük yazımız bu kadar iyi günler


15
Forum / Hırs ve Kibir
« : 05 Mart 2019, 16:48:28 »Hırs ve kibir bir çok kişinin farkında olmadan ya da farkında olduğu halde davranışlarına yansıtarak yanında gezdirdiği 2 amansız düşman gibidir. Psikolojik notlara baktığımızda daha çok eğitimsiz ve kültürü daha düşük toplumlarda parası ve de sahip olduğu maddi ve manevi olanaklarla kendi yaşamış olduğu toplum içerisinde sivrilen insanlarda (kişilerde) gözlemlenir. Peki, hırs ve de kibir neden biz insanlara (kişilere) düşmandır? Aslında bunun bir çok cevabı vardır ancak bu 2 düşman sadece bir insanlara değil çevremizdeki canlılara da (hayvan ve bitkiler)  zarar vermektedir. Mesela, bir kasap daha da fazla para kazanma hırsı ile daha fazla talep çekme doğrultusunda girdiği kampanyalar ile daha fazla hayvanın ölümüne yol açabilmektedir. Başka bir örnekle daha fazla para kazanmak için bir çiçekçi daha fazla bitkiyi öldürebiliyor. Bu gezegende yaşamamızın bazı kuralları olduğu açık ve net bir şekilde olarak ortadadır. Kendi yaşamsal faaliyetlerimiz ve bu yaşamsal faaliyetlerimizin standartların üzerine çıkarmaya çalıştığımız zaman biz insanlar ve doğada bulunan bütün canlılar için büyük tehlikeler taşımaktadırlar.
İnsanlar inanılmaz derecede hırslı olabiliyorken, öyle ki insan kendiside dâhil sayısızca canlının (hayvan ve bitkinin)  yaşam alanlarını daraltıp yaşamlarını sonlandırabiliyoruz. Peki, hırsı oluşturan en büyük etkenler nelerdir?
Değerli okurlarım hırsı oluşturan en büyük etken her zaman olduğu gibi insandaki “daha fazlasının olması” mantığı ve düşüncesidir. Bu düşüncenin ve bu mantığımızın önüne geçebiliyorsak işte o zaman gerçekten medeni ve uygar bir bir toplum olmuşuz demektir.
Kibir için öncelik ile şunu belirtmek isterim insandaki hırstan ve cehaletten beslenen ve sonuçları bazen ölüme kadar gidebilen davranış ve bir düşünce şeklidir. Kendini yaşadığı toplumdan üstün görmek ya da toplumdaki belirli kişilerden daha üst düzey de görme halidir. Kibir hırsla doğar ve cehalet ile yoluna devam eder.
Eğitim sisteminin neredeyse %55’ıini oluşturan aile faktörünün sağladığı eğitim üst seviyesi bir çok alanda toplumumuzda fiyaskoya dönüşmüştür. Kadınların hor görülmesi bunlardan yalnızca bir tanesidir olmaktadır. Aslında bebek doğumundan dokuz yaşına kadar aileden örnekler alarak kendisini besler, hırs ve kibir hatta cehalet bile bu yaşlarda başlamaktadır. Anne öğrenirse öğrendiğini çocuğuna öğretebilir. Bir toplumu bitirmenin en keskin yolu kadınların eğitim almalarının önüne geçmek. Şu anda ülkemizde bu plan ve de düşünce sistemi uygulanmaktadır. Ülkemiz de hızla cahil ve kibirli bireyler yetiştirilmektedir, çünkü kadınlarımız yıllarca “kız çocukları okutulmaz günahtır” gibi safsatalarla aldatılmıştır ve yobazlaştırılmıştır. Kadın kendisi cahil ne öğretsin çocuğuna, çocuğu cahil ne öğretsin evladına. Bu sistem bu şekilde sürdüğü sürece toplum ve insanlık hiçbir şekilde gelişmez.
Peki, toplumun ve insanların gelişmesi için ne yapmalıyız? Bunun iki büyük adımı var, ilk adım başınızdaki cahil siyasetçileri def edeceksiniz. Daha sonraki adım ise çocuklarınızı kız ya da erkek ayrımı gözetmeden bilim ve sanat yönlendireceksiniz. Karakterleri oturmamış ve her izlediği sinema ya da diziye göre karakteri şekil değiştiren insanlar, dünyanın en tehlikeli ve en kötü insanlarıdır. Bu tür bireyler ve insanlar kendilerinden önceki kuşak gibi cahil, kibirli ve hırslıdır, çünkü o tür insanlar sadece ailelerini taklit ederler.


Sayfa: [1] 2 3 ... 11