Sorgulayan İnsan

Haberler:

www.pcler.net

Sorgulayan İnsan (Okunma sayısı 50 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mtnndr

* 08 Mart 2019, 05:12:50
Advertisement
Hiçbir şeyi sorgulamadan olmaz eyvallah ama herşeyi sorgulayarakta olmuyor ki be.
İnsanın duyguları daha çok soyutlanıyor ve zamanla hiçbir şey hissetmiyor insan. Ne acı ne hüzün ne keder ne mutluluk ne de onca diğer duygu.. İnsanın hisleri köreliyor.
Dünyayı tanıdıkça ona kapılıyoruz ve bizde ona benziyoruz zamanla. Duygusuzlaşıyoruz.
Soyutluyoruz sonra kendimizi dünyadan.. Sonuç? Koskoca bir boşluk. Bir bakıyorsun o boşluğun içinde kendini de kaybetmişsin elinde kendin dahil hiçbir şeyin kalmıyor. Yalnızlığın kalıyor sende onu seviyorsun. Bazen insanlar geliyor yalandan bir tebessüm koyuyorsun suratına. Kaybetmelere,yenilgilere,hiçsizliklere alışıyorsun.. Kazanımlara,zaferlere ve herşeye olan açlığın artıyor bıkıyorsun artık hep bir şeyler kaybetmekten hep bir şeyler uğruna savaşmaktan ve uğruna savaşılmayan olmaktan.

Bazen düşünüyorum her zaman yaptığım gibi. Normal bir insan olsam,değişsem. Geçmişimde kötü biri olduğumdan değil sırf duyguların normalliği gerektirmesinden kaynaklı bir durum. Belki.. Belki.. o zaman bende mutlu olurum belki bende bir şeyler kazanırım böyle olmam diyorum. Ama bu sefer bir koyun sürüsüne dahil olmak geliyor aklıma sırf onlara benzememek için kendimden vazgeçiyorum bu sefer. Duygusuzluk modern insanların benimsediği bir durum bunu çoğu insan bir beceri bir mutluluk kaynağı olarak görüyor ki bu yanlış. Bakın duygusuz bir insan olarak söylüyorum; boşlukta oluyorsunuz kendinizi kaybediyorsunuz olmuyor hiçbir şeyden zevk almıyorsunuz iyi olan herşeye tok kalıyorsunuz. Farklı olmak bakış açısıyla alakalı bir durum değil herkes konumunu değiştirerek bakış açısını da değiştirebilir farklı olmak duygusuz olmak değil. Farklı olmak hala saf bir insan olabilmek,duyguları körelmemiş bir insan olabilmek,sevgiyi her daim için barındırabilmektir.. Farlılıkları çok başka şeylerde arıyorsunuz içinizde saklı olanı göremediğiniz sürece farklı olmayı bırakın kendiniz dahi olamayacaksınız.
Berbat bir adamı okudunuz az önce ya da okumadınız..hayat bilir.

Allah’ın selamı üzerinize olsun..
Kayıtlı


 

melih demirtaş

#1 * 14 Mart 2019, 12:07:07
:)
Kayıtlı