İnsan ve hayat

Haberler:

www.pcler.net

İnsan ve hayat (Okunma sayısı 50 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

melih demirtaş

* 07 Mart 2019, 13:21:55
Advertisement


YaşAmak çok güzel bir şeydir fakat hayatta bazı zorluklalar vardır mesela hastalık, ve ölüm gibi
İnsanlar bu zorluklarla mücadele etmeli ve kendini güçlü hissetmeli birisi ile kavga ettiyseniz mutlaka o kişi ile anlaşma yolu giriniz yoksa olay daha da büyür çıkılmaz hale gelir. Birisine yardımda bulunun yaşlı ve çaresiz kişilere yardımda bulun küçük bir çocuğa onu sevindirecek hediye alabilirsiniz. Almasanız bile küçük bir tebessüm yeter.

Hayatın içinde bu bin bir zorluklar için yaşamanın zorluklarını en iyi ben bilirim askerken çok fazla spor yapardık ve bu çok zordu mesela ya da babamı ve ağabeyimi trafik kazasında kaybettiğim çok üzülmüştün. Bu bende çok kötü anılar bıraktı. Ve daha kötümser olabilir insan yada depresyona neden olabiliyor.  İnsan bu gibi zorluklar karşısında dimdik durabilmeli ve aşmalı. Bu gibi durumların içinde yapabileceğimiz çok dazla bir şey yok. Önemli olan bundan sonra hayatımızı daha iyi daha neşeli güzel yaşamaktan başka bir şey yapamayız.

İnsanlar ne kadar kötü olursa olsun onlara iyiyi doğruyu ve güzelliği anlatmalıyız anlamasalar bir gün mutlaka anlayacaklardır. Bu yaptığınız şey mutlaka geri dönecektir. Yaşam kötü olabilir ama insan demir gibidir yumruk vurunca hiç bir şey olmaz. Önemli olan karşısında dimdik durabilmemizdir.
Mutlaka çalışmalıyız iyi ve güzel hayat için paraya ihtiyacımız vardır insanlarda mutlaka para olmalı yoksa hayatımız yoksulluk içinde geçer. Para kazanmalıyız bir evimiz bir arabamız iyi bir işimiz olduğun yaşam daha eğlenceli olabilir. Çalışmak insanı zinde tutar kötülüklerden uzaklaştırır. Günümüzde çalışmak için okumak da şarttır okuyarak ve çok okuyarak yüksek makamlara gelebiliriz bunun tek şartı çok çalışmaktan geçiyor. Bir öğretmen yada doktor yada polis veya Komutan olabilmemiz için çalışmalıyız. İyi bir bilim adamı olmanın tek şartı çalışmaktır. Hayat kısa zaman çok çabuk geçiyor ne kadar zengin olursak olalım mutlaka öleceğiz bun için tanrıya dua etmeliyiz bu yaşamı ve verdikleri için tanrı insanları sesini duyar öbür dünyada bize yine bu hediyeleri yeniden verir.  Sonsuza kadar insan ölü kalmaz bu dünyayı ve evreni yaratan Allah öbür dünyayı yaratır iyi şeyler yaptığımız içinde bizi ödüllendirir. Onun için hayatta iyi doğruyu ve güzel olan her şeyi yapmalıyız.

   :)

Son Düzenleme: 07 Mart 2019, 22:50:49 Gönderen: melih demirtaş
Kayıtlı


 

melih demirtaş

#1 * 14 Mart 2019, 12:05:09
 :) :)
Kayıtlı